Před 10 lety zemřel Skeeter Rabbit, legenda funk styles

Dnes je to přesně 10 let ode dne, co celý taneční svět oběhla smutná zpráva o smrti legendárního tanečníka, kterého celý svět znal pod přezdívkou Skeeter Rabbit.

Skeeter Rabbit, vlastním jménem Steven Nicholas, začal tancovat už jako malý kluk v ulicích Los Angeles. Bavil jej vždy především Locking, ale v poměrně brzkém věku se začal zajímat i o Popping, a to díky svým bratrancům. Právě Boogaloo Sam a Poppin Pete začali kolem roku 1978 se Skeetem hodně tancovat a o pouhý rok později jej přijali jako oficiálního člena legendárních The Electric Boogaloos.

Skeeter Rabbit pomohl rozšířit funkové taneční styly díky nejrůznějším vystoupením a tanečním workshopům po celém světě. Stal se jedním z průkopníků tanečních stylů Popping a Boogaloo.

Během své taneční kariéry spolupracoval s umělci jako Thomas Dolby, The Talking Heads nebo Michael Jackson – uvidíte jej tancovat třeba ve videoklipu k singlu Ghost. Jako tanečník vystupoval i na turné Glass Spider Davida Bowieho.

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

294