Paříž bude tento týden žít tancem - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Ne, že by Paříž tancem někdy nežila, ale tento týden bude přesto výjimečný. House Dance Conference, spousta workshopů, Who Iz Who – to je plán na následujících několik dní pro mnoho tanečníků z celého světa, ale tradičně i z Česka. Zapojit se stále můžete ještě i vy …

HOUSE DANCE CONFERENCE PARIS

Jedna z nejuznávanějších houseových akcí na světě si už díky Brianu Greenovi (USA) našla své stálé místo i ve Francii. Druhý ročník proběhne právě dnes (26.9.2010) v klubu Les Coulisses. Za gramofony se postaví např. Dj Doc z New Yorku nebo Dj Tijo Aimé z Francie.

Akci bude moderovat sám Brian Green a všechny, kteří ji navštíví, čeká několik překvapení (show, jamy, atd.). Na akci se objeví např. Benny Ninja, Archie Burnett, Clara Bajago, Yugson, Walid, Sandrine, Meech a mnoho dalších skvělých tanečníků. O tom, že se bude tančit především house, vogueing, waacking, ale i hip hop, popping, atd., určitě není pochyb …

WORKSHOPY

Od zítřka budou po celý týden v Paříži probíhat workshopy s lektory z celého světa. Vyjmenovat se snad všichni ani nedají, ale namátkou např. Suga Pop, Benny Ninja, Tight Eyez, Boogaloo Sam, Brian Green, Marvelous, Big Mijo a mnoho dalších (včetně těch domácích). V podstatě ať zajdete do jakéhokoliv tanečního studia v Paříži, určitě neprohloupíte.

WHO IZ WHO

Vyvrcholením celého týdne bude bezesporu další ročník prestižního battlu Who Iz Who. Ten proběhne v neděli 3.10.2010 v Palais des Sports de Paris. Jde o pátý ročník akce, který podle všeho svým rozsahem rozhodně předčí všechny předchozí. Očekává se více než 4000 diváků a už teď jsou přihlášeni tanečníci z celého světa (USA, Evropa, Brazílie, Chile, Indie, Jižní Afrika Korea, Čína …).

Battlovat se bude v kategoriích hip hop, house, popping, locking, b-boying a krump, v porotě usednou Boogaloo Sam (Los Angeles), Yaman Okur (Paříž), Benny Ninja (New York),
Suga Pop (Los Angeles), Didier Firmin (Paříž), Tight Eyez (Los Angeles) a Marvelous (New York).

Kromě toho se můžete těšit na Secret’s Of Moonwalk, finalisty Incroyable Talent (francouzská verze formátu Got Talent), Serial Stepperz (netřeba představovat) nebo waackingovou show v podání Philemon.

Who Iz Who 2010
Who Iz Who 2010

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

168