Absolutními vítězi premiérového ročníku soutěže The Dancer jsou Fanda Čech, Michaela Bartková a Filip Růžička (Fifa). Co jim tato soutěž dala a vzala, jak se na ni připravovali a jak si chtějí užít hlavní výhru - pobyt v New Yorku? To vše se dozvíte v následujícím rozhovoru ...
Zkuste čtenářům trochu přiblížit formát soutěže The Dancer. Jak vlastně celá soutěž probíhala?
Fanda Čech: The Dancer je vlastně nový formát soutěže, kde nejde o battly a fre
O Lukášovi Dudíkovi aka Duďovi možná není slyšet každý den, ale když už, tak to stojí za to. V loňském roce zvítězil na Cropp Street Dance Battlu ve třech ze čtyř kategorií, ceny za první místo si ale odvezl také např. z Hip Hop Kempu nebo Beats For Love Street Dance Battlu. Na to, že do ČR přijede vždycky jen na krátkou návštěvu, je to docela slušná statistika.
Ale nedaří se mu jen v Česku, Duďa totiž umí ovládnout i battly v Portugalsku nebo Polsku.
Ještě před pár lety se tanečnímu stylu vogue u nás skoro nikdo nevěnoval. Dnes už je ale všechno jinak, voguing je v kurzu a před pár dny dokonce vznikl historicky první House v ČR a na Slovensku.
House of Velvet je první česko-slovenský House
Označení "House" můžeme vnímat v podstatě jako taneční skupinu, ovšem se silnějšími pouty než je tomu u běžných streetdancových skupin. Každý House má svou pevně danou hierarchii, na jejímž vrcholu jsou matka
Kevin Paradox Oelen patří k nejoblíbenějším freestylovým tanečníkům současnosti, a to především díky svému mnohdy až vědeckému přístupu k tanci. Přesvědčit se o tom mohli i účastníci One Nation Projectu, který na konci loňského roku zorganizovali zástupci ostravských crews Roots Company a Beat Up.
Paradox je členem holandské crew The Alchemist. Na to, jak je mladý, se v současné době velmi profesionálně pohybuje v elitě nejoriginálnějších tanečníků na
Blíží se léto a s ním i mnoho možností, jak se tanečně vzdělávat na různých kempech. Ten nejen v Česku nejprestižněšjí proběhne již tradičně začátkem července v Jedovnicích u Brna. O tom, na co se v rámci SDK Europe (dříve Street Dance Kemp) můžeme těšit, o spoustě zážitcích z předchozích let, ale i o tom, že na prvním místě není kvantita, ale kvalita, se rozpovídal hlavní organizátor akce Martin "Fidli" Fiedler.
Ahoj Fidli, vzpomeneš si ještě
Beatboxu se Tiny Beat věnuje již deset let. Už odmalička si doma trénoval všelijaké zvuky. Když mu byly dva roky, chodíval s dědou na nádraží koukat na vlaky. Často dělával zvuk píšťalky, který zmátl nejednoho výpravčího. Beatbox poprvé uviděl v televizi při pěvecké soutěži. V ten moment bylo rozhodnuto o tom, co ho v následujících letech bude naplňovat a později také živit. Kromě inspirace, kterou hledal samozřejmě na internetu - ten byl tehdy ještě v ple
Aron "Mitu" Tesfaye je přední slovenská dancehallová lektorka původem z Etopie, kterou jste v poslední době mohli zahlédnout třeba v novém videoklipu Majka Spirita. Nedávno si splnila svůj dlouholetý sen a navštívila dancehall kemp přímo v kolébce tohoto tanečního stylu, na Jamajce. O tom, jaké to bylo, koho měla možnost potkat, ale co je na Jamajce kromě tancování zajímavého, se rozpovídala v následujícím rozhovoru.
Ahoj Aron, ty jsi se nedávno vrátil
Dje Boruufa asi není třeba představovat. Pochází z Ostravy, nyní v působí v Liberci a před pár dny poslal do světa pět různých mixtapů, na kterých spolupracoval s tanečníky z Prahy, Brna a Liberce. Konkrétně s Anybojem, Kákou (oba BDS Academy), Endrewstylem (Fénix), Dedíkem (B-Fresh) a Berrym (A-Styl). Kompilace se příhodně jmenuje Never Be Alone a víc o ní prozradil samotný autor.
Jak vznikl nápad spolupracovat právě s těmito tanečníky?
Už nějakou
Jana Vaňková, kterou nejen tanečníci po celém světě znají jako Jáju, je mezinárodně nejúspěšnější česká tanečnice. Určitě ji znáte díky vítězství v soutěži America´s Best Dance Crew, ale třeba také díky krumpovému kolabu s Tight Eyezem nebo nedávnému účinkování v další televizní soutěži So You Think You Can Dance. Již brzy ji také uvidíme na filmovém plátně.
Kdo je vlastně Jája, jak se k tancování dostala, co ji nejvíce baví, jaké bylo účinkování v
Badd Fyah Crew, to je poměrně nové seskupení věnující se jamajskému tanečnímu stylu dancehall. Tuto dancehallovou crew založily tři slovenské tanečnice, konkrétně Michelle Bambaii, Veronie Šramatá a Beshiu. Cílem Badd Fyah Crew je pochopitelně propagace dancehallu, ať už prostřednictvím různých tanečních vystoupení nebo výuky na lekcích a workshopech.
Předskokanky Busy Signala
Michelle, Veronie a Beshiu společně vystoupily jako předskokanky