Nejlepší tanečník hip hopu, kdo to je? - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Dílo nesené v duchu úvahy nad tím, kdo je nejlepším tanečníkem v hip hopu mě donutilo ke kompromisu. Ano, mohou se uvádět jména světových rozměrů, ale budou jejich jména i zítra stále tak velká? Určitě budou stejně respektovaná, budou dále vzory svými následníky nebo šířiteli své filozofie poznání tohoto umění umožňující projev tím nejlidštějším prostředkem – tancem.

Kdo je nejlepší tanečník hip hopu?

Tvrdí se, že s úspěchem roste pýcha. Může to být individuální, ale je to přirozená vlastnost zhodnocení svých hodnot, tedy jakási stimulace svého ega. Dovolím si tvrdit, že tuto vlastnost si může, dnes nejlepší, tanečník dovolit, zítra jej však může opustit, protože přišel konkurent a předvedl své umění ve svém světě se svou filozofií a stal se protentokrát lepší. Nezatracujme tedy tuto vlastnost, protože to může být právě jejich vytoužená odměna, kterou si vybojovali čestnou cestou. Komu by se nelíbilo být na očích před tisícovkami dalších tanečníků, kteří sledují každý váš dokonalý pohyb přenesený pouze emocemi, které volně plynou to éteru a motivují desítky tanečníků a tanečnic, kteří touží být ještě lepší.

Co to znamená být „ještě lepší“? Jsou takové osobnosti, které do tance zapojují svůj celý život a chtějí ukázat, co je to dělat něco, co je skutečně baví, naplňuje a jejich poselství spočívá pouze v ukázání cesty a pochopení, co pro ně znamená, když jen třeba udělají perfektní krok, který se přenese do celého těla? A to jen díky emocím, které chtějí nebo zkrátka musí vypustit ven. Jejich úspěch je právě spojení těla a mysli třeba i beze svědků. Jsou to mistři svého řemesla. Použití slova „skromnost“ je v tomto případě zcela na místě.

Chceš být i ty jednou nejlepší?

Stejně jako všude, tak i v tanci, je určitá anabáze, která má na všechny stejný metr bez rozdílu a je jen na každém, jak se těmito překážkami vyrovná nebo je překoná. Tanec bez citu je jako housle bez smyčce, život bez lásky, víra bez boha. Nakonec i ti, co nestojí o přízeň tisíců obdivovatelů, si mohou říct: „Jsem sakra dobrej!“, taktéž jako začínající tanečník, který stojí před zrcadlem s jistým: „Jedu v tom s vámi.“

Takže chceš být i ty jednou nejlepší?

Nejlepší tanečník hip hopu, kdo to je?
Nejlepší tanečník hip hopu, kdo to je?
Petr

RelatedPost

Nejnovější články

468