Na Keep It Funky! 2011 zvítězili Ferero, Bubu, Denis & Аlien - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag
Keep It Funky! 2011
Keep It Funky! 2011

Druhý ročník jediného čistě funkového battlu v ČR jste mohli navštívit 18. června 2011 v ostravském klubu Marley. Battlovalo se v tanečních stylech popping, locking, breaking (b-boying) a MJ (Michael Jackson) style. Funková atmosféra byla cítit na každém rohu, a to nejen díky skvělé hudební selekci Dj Barta (Hollywood Stars).

Asi nejpříjemnějším překvapením byl velký počet přihlášených tanečníků z Polska. Na startovní listině se objevily taneční skupiny jako No I Co!, Thirty Flavour Crew, Lepsze Crew, Co Jest Crew nebo ChP Crew. Do Ostravy zavítala ale i poměrně početná slovenská výprava, a to především ze Street Dance Academy a Break Fans.

Na úvod proběhly dema nejsilněji zastoupených kategorií popping a breaking. Následovala první kola battlu a finále systémem seven to smoke (systém, ve kterém musí nakonec vítězný tanečník, porazit zbývajících sedm finalistů nebo získat co nejvíce bodů během dvou kol battlů). A jak si s jednotlivými kategoriemi poradila porota ve složení T-Boy (Street Dance Academy), Duďa (Hollywood Stars), Hanka (High Edition), Esi (Superheroes), Nespi (Superheroes) a Thomi (Hollywood Stars)? Zde je přehled umístění ve finálových seven to smoke battlech …

POPPING 1×1
1. Ferero (Street Dance Academy / SK)
2. Majky (Street Dance Academy / SK)
3.-4. Boruuf (Roots Company / CZ)
3.-4. Patrick (Hybrids Crew / CZ)
5.-8. Fizzy (Break Fans / SK)
5.-8. Richie (Street Dance Academy / SK)
5.-8. Smradimír Kakáč (OlomouCity Dancers / CZ)
5.-8. Deadwood (Other Face Crew / CZ)

BREAKING 1×1
1. Denis (Wegets / CZ)
2. Pati (Lepsze Crew / PL)
3. SZO (PL)
4.-6. Toshi (Uganda Apes / CZ)
4.-6. Eddy (New Side / CZ)
4.-6. Krček (Static Breakers / CZ)
7.-8. Džiraf (Fakt Crew / CZ)
7.-8. Váša (Fakt Crew / CZ)

LOCKING 1×1
1. Bubu (Praha / CZ)
2. Adam (Energy 49 / CZ)
3. Bazzy (Other Face Crew / CZ)
4.-9. Ferry (Funk Brothers / SK)
4.-9. Váša (Fakt Crew / CZ)
4.-9. Kwa Kwa (Roots Company / CZ)
4.-9. Chaky (Break Fans / SK)
4.-9. Marek (Break Fans / SK)
4.-9. Atrax (Roots Company / CZ)

MJ STYLE 1×1
1. Alien (Break Bones Crew / CZ)
2. Logan (Wegets / CZ)
3. Tomáš (Energy 49 / CZ)
4. Funky Kot (Co Jest Crew / PL)

Nejlepší tanečníci si z Ostravy odvezli ceny od partnerů akce Styx, Diesel, Blingstar, Converse-Mania, ale také poukázky na prázdninové pobyty v beskydských hotelech.

Na závěr je nutno dodat, že celou akci moderoval pražský speaker Epic (BDS Academy) a na after party zahrál pecky nejen od Michaela Jacksona domácí Dj Boruuf (Roots Company). V průběhu akce došlo i na tombolu, takže si několik šťastlivců odneslo nové trenýrky Styx, slevu na rifle Diesel, kšiltovky, durag šátky, atd.

Příznivci funkových tanečních stylů si na akci Keep It Funky! 2011 určitě přišli na své. Další street dance battle, na který můžete dorazit do ostravského klubu Marley, proběhne po letních prázdninách, konkrétně 24. září 2011. To totiž bude na programu již deváté pokračování úspěšné akce Queens Style Zone.

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

93