Na Juste Debout budou letos poprvé i dancehall battly - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag
Dancehall @ Juste Debout 2014
Dancehall @ Juste Debout 2014

Juste Debout se v roce 2014 rozroste o další kategorii. Letos poprvé se totiž v rámci světového finále této prestižní akce bude battlovat i v dancehallu.

Z této zprávy mají určitě radost všechny dancehallové tanečnice, jejich oblíbený taneční styl se totiž probojoval mezi elitu. Juste Debout byla akce dlouhou dobu zaměřená pouze na čtyři taneční styly – hip hop, house dance, popping a locking. V posledních letech se ale záběr akce rozšiřuje, po experimentalu a toprocku se v roce 2014 na Juste Debout objeví již sedmý taneční styl, a to dancehall.

Battlovat se bude v kategorii 2×2, kromě toho ale také proběhne soutěž choreografií. To vše v předvečer světového finále 1. března 2014 v Paříži. Nejúspěšnější dvojice se ale proti sobě postaví o den později, tj. 2. března 2014, na hlavní stagi Juste Debout.

V porotě se objeví zakladatel smashingu Crazy Hype z Jamaicy, zakladatelka ragga jamu Laure Courtellemont z Francie, pařížský tanečník Amad Banks původem z Mali, kterého znáte především z DHK (Dancehal King) a také legendární hiphopový tanečník a zakladatel Elite Force Crew Henry Link. Se všemi porotci proběhnou v rámci Juste Debout samozřejmě také workshopy.

Pokud se o dancehall zajímáte, určitě byste neměli chybět u této historické události, kdy se na Juste Debout bude úplně poprvé battlovat v dancehallu. Na vlastní oči tak můžete vidět nejlepší dancehallové tanečníky ze všech koutů světa, ale také se můžete aktivně zúčastnit preselekce přímo v Paříži a o místo mezi dancehallovou elitou zabojovat.

Stále si totiž můžete objednat zájezd na Juste Debout, přidat se k české výpravě a tuto jedinečnou akci zažít na vlastní kůži. Ale pozor, uzávěrka objednávek se blíží, takže rozhodně dlouho neváhejte. Objednat zájezd je totiž možné pouze do konce ledna, a to prostřednictvím webu www.juste-debout.cz.

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

132