Na Juste Debout budou letos poprvé i dancehall battly - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag
Dancehall @ Juste Debout 2014
Dancehall @ Juste Debout 2014

Juste Debout se v roce 2014 rozroste o další kategorii. Letos poprvé se totiž v rámci světového finále této prestižní akce bude battlovat i v dancehallu.

Z této zprávy mají určitě radost všechny dancehallové tanečnice, jejich oblíbený taneční styl se totiž probojoval mezi elitu. Juste Debout byla akce dlouhou dobu zaměřená pouze na čtyři taneční styly – hip hop, house dance, popping a locking. V posledních letech se ale záběr akce rozšiřuje, po experimentalu a toprocku se v roce 2014 na Juste Debout objeví již sedmý taneční styl, a to dancehall.

Battlovat se bude v kategorii 2×2, kromě toho ale také proběhne soutěž choreografií. To vše v předvečer světového finále 1. března 2014 v Paříži. Nejúspěšnější dvojice se ale proti sobě postaví o den později, tj. 2. března 2014, na hlavní stagi Juste Debout.

V porotě se objeví zakladatel smashingu Crazy Hype z Jamaicy, zakladatelka ragga jamu Laure Courtellemont z Francie, pařížský tanečník Amad Banks původem z Mali, kterého znáte především z DHK (Dancehal King) a také legendární hiphopový tanečník a zakladatel Elite Force Crew Henry Link. Se všemi porotci proběhnou v rámci Juste Debout samozřejmě také workshopy.

Pokud se o dancehall zajímáte, určitě byste neměli chybět u této historické události, kdy se na Juste Debout bude úplně poprvé battlovat v dancehallu. Na vlastní oči tak můžete vidět nejlepší dancehallové tanečníky ze všech koutů světa, ale také se můžete aktivně zúčastnit preselekce přímo v Paříži a o místo mezi dancehallovou elitou zabojovat.

Stále si totiž můžete objednat zájezd na Juste Debout, přidat se k české výpravě a tuto jedinečnou akci zažít na vlastní kůži. Ale pozor, uzávěrka objednávek se blíží, takže rozhodně dlouho neváhejte. Objednat zájezd je totiž možné pouze do konce ledna, a to prostřednictvím webu www.juste-debout.cz.

Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

200