Na dnešek čekali všichni tanečníci. Missy Elliott je zpět a ve skvělé formě - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Zdá se, že některé dobré věci se vracejí. O tom, že za posledních deset let hudební průmysl příliš zásadních hiphopových věcí nevyprodukoval, asi není třeba příliš dlouze diskutovat. Jenže interpreti, kteří ovládali taneční parkety před 15 nebo 20 lety, se začínají vracet. Po tom, co se ke svému původnímu řemeslu, tedy rapu, vrátil Will Smith, který ohlásil i zahájení prací na pokračování oblíbeného devadesátkového sitcomu Fresh Prince Of Bel-Air, se po dlouhé době ozvala také ikona female mc´s Missy Elliott.

Missy Elliott - WTF
Missy Elliott – WTF

Zajímavé je, že Will Smith i Missy Elliott o sobě po dlouhé době dali vědět stejným způsobem. Zatímco Will Smith hostoval na remixu hitu Fiesta od kolumbijských Bomba Estéreo (byl to jeho první rap po deseti letech), Missy Elliott vypomohla při návratu další superstar Janet Jackson. Z jejího nového alba Unbreakable totiž pochází i singl Burn It Up, jehož úspěchu pomohlo i virální taneční video od Tobiase Ellehammera.

Zatímco na opravdový comeback Willa Smithe si ještě chvíli musíme počkat (ve studiu už prý nahrál 30 novýh skladeb a v roce 2016 se chystá vyrazit na turné Jazzy Jeff & The Fresh Prince), Missy Elliott po spolupráci s Janet Jackson představila svůj první singl z nového alba.

Missy Elliott & Pharell Williams
Missy Elliott & Pharell Williams

Song, na kterém hostuje Pharrell Williams, se jmenuje WTF (Where They From) a provází jej skvělý videoklip. Pokud znáte Missy Elliott, určitě čekáte precizní video plné taneční inspirace, ale i hudbu jako stvořenou pro trénink. A Missy vás v tomto ohledu určitě nezklame. Ve videoklipu, který pro Missy Elliott znamená triumfální návrat, se objeví i Larry & Laurent Bourgeois, tedy francouzská dvojčata Les Twins.

Dnes 44letá Melissa Arnette Elliott vydala od roku 1997 šest studiových alb, která obsahovala pěknou řádku velmi úspěšných hitů (např. Get Ur Freak On, Work It, Lose Control, atd.). Jenže od roku 2008, kdy soundtrack k druhému pokračování tanečního snímku Step Up: The Streets obsahoval její singly Ching-a-Ling a Shake Your Pom-Pom, se po Missy Elliot jakoby slehla zem. Její nepřítomnost byla způsobena především Gravesovou chorobou, díky které údajně neudržela ani pero v ruce, aby mohla napsat text nového songu. Jenže už v roce 2011 Missy Elliott oznámila, že jakmile se vyléčí, tak se do hudební branže vrátí. A dnes tento slib dodržela.

Jak se vám líbí Missy Elliott v roce 2015? A těšíte se na její sedmé album? Já ano.

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

Nejnovější články

343