Michael Jackson a jeho This Is It - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Na dlouho očekávaný Michaelův comeback čekalo spousta fanoušků z celého světa. Když bylo oznámeno, že Michael chystá návrat na scénu formou hned 50 koncertů po celé Anglii, všem vyrazil dech. Všichni ihned začali rezervovat a nakupovat vstupenky na největší hudební událost, která se připravovala spoustu měsíců.

V rámci turné This Is It se rozjely celosvětové konkurzy pro všechny, kteří chtěli být u zrození něčeho tak velkého. Pro spoustu talentovaných hudebníků a tanečníků to byla největší výzva v jejich životě. Největší vrchol, kterého mohli dosáhnout. Spousta lidí byla ochotná pro takovou šanci udělat cokoliv. Neváhali a rozjeli se snad ze všech částí naší zeměkoule jen kvůli jediné věci – spolupracovat s Michaelem.

Z obrovského množství lidí vzešlo jen pár šťastlivců, kterým se tento sen splnil. Ti, kteří měli tu možnost, to privilegium, strávit poslední měsíce právě s Michaelem. Bohužel život je o spoustě nečekaných událostí, které se mohou stát komukoliv z nás. To, co se událo, svět opravdu nečekal – náš milovaný Michael, inspirace spousty lidí, nás nečekaně opustil. Jeho hudba nás však bude provázet mnoha generacemi. Právě díky jeho píli, pracovitosti, vytrvalosti, pečlivosti a originalitě, nemůže být někdo tak talentovaný nikdy zapomenutý. Naštěstí to, co pro nás připravoval, zůstalo alespoň na záznamu a celý svět se mohl celých 14 dní stát součástí jeho připravovaného návratu.

Nějak tak na mě zapůsobil úvodní začátek filmu This Is It. Když jsem si rezervovala s přáteli z naší taneční skupiny lístek, tak jsem byla plná očekávání. Čekala jsem od toho opravdu hodně, protože jsem velká Michaelova fanynka. Od doby, kdy jsem jako 6letá uviděla poprvé jeho videoklip v hudební hitparádě Eso. První hit, který jsem spatřila, byl Thriller. Od té doby, se stal mou inspirací.

V premiérový den byl sál skoro vyprodaný a konečně začínal film This Is It. Hned na začátku mě zaujaly rozhovory s tanečníky, kteří vyprávěli své první dojmy z úspěšného konkurzu, který absolvovali. Dokonce se tam objevilo i pár známých tváří, kteří navštívili i naši republiku, například Misha Gabriel, který je známým tanečníkem zpěvačky Janet Jackson, ale můžeme ho zahlédnout u řady dalších hudebních hvězd.

Nejvíce mě zajímalo, jakým způsobem bude film zpracován. Nikdo totiž nečekal, že budou zachyceny veškeré přípravy tohoto turné. Velice mě zaujalo, že Michael a jeho tým udělali ke každé písničce speciální vstup, efekty a každá měla svůj úvod a originální pojetí. Každý hit byl událostí, jak tomu bylo vždy. Michael bral každou jeho píseň a videoklip jako jeho mistrovské dílo. Mohli jsme zachytit jeho naprosto stoprocentní nasazení. Čekala jsem, že bude šetřit hlas a celkový zpěv bude tak na 50 %, šlo přece jen o zkoušky. Ale ne, bylo tomu naopak. Tanečně mě velice příjemně překvapil, tancoval se stejným nasazením a elánem, jako na jeho posledním živém vystoupení na předávání cen World Music Awards.

Jakákoliv nesrovnalost, cokoliv, co se mu nezdálo, špičkově a do detailu změnili a natrénovali. Prostě Michael je perfekcionalista a právě proto se stal tak úspěšným. A to, jaká byla osobnost. Jeho snaha pomoci lidem a dětem po celém světě se promítla hned v několika písních, například Heal The World. Zajímali ho také problémy naší planety, nic mu nebylo lhostejné. K písni Earth Song měl opravdu srdceryvný proslov, který mě opravdu velice zaujal. Naopak k písním jako třeba Thriller měl neuvěřitelnou show. Nedá se ani popsat, jaký to byl pro mě zážitek, a co teprve zažít koncert naživo. To, jak se také choval v průběhu příprav ke všem profesionálně a ohleduplně, mě opravdu zaujalo.

Nejvíce mě však překvapilo to, jak dokáže všechny povzbudit a hlavně říct narovinu, co se mu nelíbí. Myslím si, že This Is It splnila moje očekávání, dokonce i předčila. Nelituju, že jsem tento film navštívila hned dvakrát v kině. Michael tím opět potvrdil, že je opravdu králem popu a to, že je nenahraditelný.

Katie

Katie

Reportér, produkční v Novinky.cz
Jsem asi jako každej člověk blázen do muziky, tance a kulturních událostí. Vše, co se kde šustne mě zajímá a hned o tom musím dát světu vědět. A díky hiphopdance.cz toho můžu plně využít.
Katie

Podobné články

Diskuze ke článku “Michael Jackson a jeho This Is It

  1. tak s tim aspoň nemachruj… :) těch pár korun za kino si od nás Michael snad zaslouží, ne ? :)

  2. ani nemusí do kin :))) jde to v klídku stáhnout i s českáma titulkama xD :))

Komentáře nejsou povoleny.

Nejnovější články

24