Letošní ročník StarDance okoření tanečníci z BDS Academy

Osmá série v Česku velmi oblíbeného televizního tanečního pořadu StarDance aneb Když hvězdy tančí odstartuje již co nevidět. Letos ale nepůjde jen o společenské tance, novou součástí totiž bude i doprovodný projekt StreetStarDance.

Ten bude, jak už název StreetStarDance napovídá, věnovaný pouličním tanečním stylům (Street Dance). A i když jde „pouze“ o internetový projekt, má na české poměry určitě velkou šanci zaujmout a zpropagovat tak taneční styly jako Hip Hop, House Dance, Dancehall, atd. mezi širokou veřejností.

Představí se tanečníci z pražské BDS Academy

Wahe, Fero, Miro, Máka & Káka, Deen, Pitkin a Andyboj. Právě tato osmička tanečníků a lektorů z pražské taneční školy BDS Academy nás spolu se svými hosty jednotlivými díly StreetStarDance provede. Ukážou nám, jak se na první pohled různé taneční styly prolínají a navzájem inspirují. Ve videích, která budou dostupná na internetu v archívu České televize jednotlivé taneční styly představí a umožní divákům si je také vyzkoušet. Už teď si do kalendáře můžete zapsat datum 12.10.2016, kdy bude zveřejněný první díl série.

StarDance – jeden z nejúspěšnějších TV pořadů

Úplně první díl televizní taneční soutěže StarDance aneb Když hvězdy tančí se odvysílal 4. listopadu 2006. Jde o českou verzi britské televizní show Strictly Come Dancing, kterou už od první řady provází dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

V letech 2009, 2011 a 2014 měla tato show pauzu, jinak se ale program ČT1 pravidelně každý podzim roztančí, a to s velkým úspěchem. Mezi vítěze StarDance se zařadili např. akrobatický lyžař Aleš Valenta, herec Pavel Kříž nebo herečka Anna Polívková.

V porotě v minulosti seděly takové osobonosti jako Vlastimil Harapes nebo Richard Hes. Letos se v porotě, stejně jako v předchozích dvou ročnících, představí Jan Révai, Tatiana Drexler, Radek Balaš a Zdeněk Chlopčík.

BDS Academy – jedna z nejúspěšnějších tanečních škol

Rok 2006 byl pro český tanec opravdu výjimečný. Nejen, že vznikl úspěšný televizní pořad StarDance, ale byla také založena taneční škola s názvem BDS Academy, která dodnes patří mezi absolutní špičku v ČR. V Praze ji založili slovenští tanečníci Miro Olšavský a František Bodnár, kteří se objeví i v pořadu StreetStarDance.

StreetStarDance - foto: archív ČT
StreetStarDance – foto: archív ČT

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

303