KRS One mluví o původu a filozofii hip hopu - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag
KRS One
KRS One

Lawrence Krisna Parker aka KRS One brooklynský rodák, který se na scéně poprvé objevil v druhé polovině osmdesátých let společně s D-Nicem a dnes již zesnulým Scot La Rockem. Jejich seskupení neslo název Boogie Down Production a vydalo celkem 6 alb. Pokud k tomu připočtete 13 sólovek a dalších 7 alb, na kterých KRS One více či méně spolupracoval, vyjde vám z toho, že rozhodně není žádný troškař. Jeho nejnovější počin Return Of The Boom Bap s Dj Premierem obsahuje pecky jako Outta Here nebo Sound Of Da Police.

V dnešním článku se ale nepodíváte na žádný jeho videoklip. Pokud jste ještě neměli možnost shlédnout bezmála hodinu a půl dlouhou přednášku o tom, jak KRS One mluví o původu a filozofii hip hopu, dnes to můžete napravit. Těch 90 minut si určitě najděte, stojí to za to! (Video je pochopitelně v angličtině.)

KRS One
KRS One

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

223