KOD World Cup 2016: Premiérový ročník ovládli Korejci

KOD neboli Keep On Dancing je taneční soutěž, která vznikla v roce 2004 v Pekingu. Založil ji Bo Gao. Hlavním cílem akce byl rozvoj hiphopové taneční kultury v Číně, kde v té době o Street Dance bylo velmi malé povědomí.

Los Angeles hostilo první ročník KOD World Cupu

Dnes, po dvanácti letech, KOD znají tanečníci po celém světě. Už totiž nejde pouze o čínskou záležitost, kvalifikace probíhají také v Americe a od roku 2010 i Evropě. V dubnu roku 2016 navíc v Los Angeles proběhlo finále historicky prvního ročníku KOD World Cup – tedy akce, která značku Keep On Dancing dostala i k těm tanečníkům, kteří ji do té doby nezaregistrovali.

Do finále KOD World Cupu postoupilo 8 týmů reprezentující 8 zemí: Team USA, Team China, Team Japan, Team Korea, Team Russia, Team Germany, Team France a Team Canada. Každý tým tvořilo celkem 15 tanečníků rozdělených podle tanečních stylů do jednotlivých battlů: Hip Hop 4×4, Popping 4×4, Locking 4×4, Breaking 3×3.

Nejlepším světovým týmem je Korea

Ve čtvrtinálových battlech Francie porazila Kanadu, Čína Ameriku, Korea zvítězila nad Ruskem a Japonsko nad Německem. V semifinále potom Čína nestačila na Francii a Japonsko podlehlo korejským tanečníkům. Ve velkém finále se tedy proti sobě postavil Team France a Team Korea. Absolutní vítězství v premiérovém ročníkum KOD WOrld Cupu a také 100 000 dolarů nakonec putovalo do Asie.

Mrkněte na finálové battly v jednotlivých tanečních stylech …

KOD World Cup 2016 – Hip Hop finále

KOD World Cup 2016 – Popping finále

KOD World Cup 2016 – Breaking finále

KOD World Cup 2016 - Team Korea
KOD World Cup 2016 – Team Korea

Dejv

šéfredaktor at HipHopDance.cz
O pouliční tanec (street dance) se zajímám už zhruba 20 let, ať už jako aktivní tanečník, lektor, choreograf, organizátor battlů, občasný porotce, autor různých textů nejen na HipHopDance.cz, ale hlavně jako velký fanoušek :)
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

253