Kam v říjnu 2016? Street dance soutěže, battly, workshopy
Red Bull Flying Bach v Ostravě, street dance battly v Praze, Havířově, tradiční setkání krumperů v Hradci Králové nebo víkend plný workshopů v Praze. Máme pro vás přehled tanečních akcí, na které můžete vyrazit během následujícího měsíce.

Flying Steps poprvé v Ostravě

Hned první říjnový den můžete v Ostravě vyrazit na divadelní představení Red Bull Flying Bach, které spojuje break dance a balet. Skvělá show německé b-boy crew Flying Steps válcuje divadla už šestým rokem, podruhé se vrací do ČR a vůbec poprvé ji mohou shlédnout i diváci v Ostravě.

Krump v Německu i v ČR

Pokud ale spíše než break dance holdujete tanečnímu stylu Krump, možná v té době nebudete koukat v Ostravě na německé tanečníky, ale bude přímo v Německu. V Düsseldorfu se totiž 1. a 2. října koná tradiční akce European Buck Session, jejíž součástí jsou battly i workshopy.

Svou tradiční krumpovou akci zažije v říjnu ale i Česká republika, a to pouze o týden později. Jmenuje se Overhype Your City, pořádají ji Union Runners. Změnou oproti předchozím ročníkům je ale místo konání. Krumpeři z celé ČR se totiž tentokrát sejdou v Hradci Králové. 8. října jsou je na programu workshop, session, battle i afterparty.

Flavourama i s legendárním Caleafem

Ve stejný víkend se koná ale i na evropské poměry úspěšný battle s názvem Flavourama. V rakouském Salzburgu se bude tradičně battlovat v kategoriích Hip Hop 2×2 a House Dance 1×1. V porotě usednou Caleaf Sellers, Joseph Go a Marie Kaae, za koly z ocely uvidíte (a uslyšíte) i slovenského Bj Pigga.

Finalistka Juste Debout v Ostravě

Možná vás ale ze všeho nejvíc baví taneční styl Dancehall. V tom případě pravděpodobně zamíříte do Ostravy, kde bude mít 8. října svůj workshop finalistka Juste Debout – ukrajinská tanečnice Katrin Wow z F.A.T. Fam. Do pařížského finále prestižního battlu se probojovala společně s Lady Cun Faya.

Super víkend v Praze – workshopy i battle

V sobotu 15. října můžete v Praze navštívit battle Shake a leg. Akci pořádá Andyboj z BDS Academy a tancovat se bude Hip Hop a House Dance. Do battlu je nominovaných 16 tanečníků, proti kterým se postaví 16 nejúspěšnějších účastníků preselekce.

Nebude to ale jediná street dance akce, která bude ten víkend v Praze probíhat. Sedm zahraničních lektorů se totiž 15.-16.10.2016 představí na tanečních workshopech v rámci Urban Conference +. Nebudou mezi nimi chybět Duc Ahn Tran z Maďarska, Alina GirlBdash z Ruska nebo Jamba z Angoly.

R!ng battle v Havířově

Tradiční havířovská akce R!ng své deváté pokračování připravila na 22. října. Battlovat se bude v kategoriích Hip Hop 2×2, Bboy Kids 2×2, Bboy Adults 2×2, House Dance 1×1 a Lord of the Ring.

Berlín hledá nejlepšího tanečníka

Ve stejný den si můžete udělat výlet do německého Berlína, kde se uskuteční další ročník poměrně zajímavé akce Berlin´s Best Dancer Wanted. Tady se tancuje v celkem šesti kategoriích, nechybí Hip Hop, House Dance, Krump, Dancehall, Break Dance ani Popping.

BOTY – akce, na které nemůže chybět žádný b-boy

Poslední říjnová akce proběhne 29.10.2016 a je možná úplně tou nejzajímavější, co tento měsíc nabídne. Jde totiž o světové finále legendárního Battle Of The Year. Proběhne v německém Essenu a mezi největší favority patří např. Floorriorz z Japonska, Melting Force z Francie nebo Taoyuan City Top Coalition z Thajwanu.

RelatedPost

Nejnovější články

246