Juste Debout 2017 tour startuje. Co nás letos čeká?

Největší setkání freestylových tanečníků z celého světa, které i v příštím roce v Paříži zorganizuje Bruce Ykanji. To je Juste Debout 2017.

Juste Debout 2017 tour startuje už tento víkend. Co všechno nás letos čeká? Kdo bude v porotě? A zamíří tour i na Slovensko? To vše se dozvíte v následujícím přehledu.

Juste Debout 2017 tour navštíví 17 zemí

Další ročník nejprestižnějšího světového street dance battlu Juste Debout odstartuje už tuto neděli 18. prosince 2017 preselekcí v Brazílii. Půjde o jedinou zastávku tour 2017, která proběhne ještě v letošním roce.

Od ledna se pak Juste Debout tour rozjede naplno. Nejdříve zamíří do Asie (Čína, Japonsko), poté do Evropy. Na starém kontinentu proběhnou preselekce ve Śvýcarsku, Itálii, Holandsku, Norsku, fancouzském Toulouse, v Německu, poprvé také na Slovensku, v Anglii, Švýcarsku a celá tour vyvrcholí jako vždy ve francouzském hlavním městě Paříži.

Celkem tedy tour navštíví během zhruba dvou a půl měsíců 3 kontinenty a 17 zemí. Kompletní seznam termínů najdete v následujícím přehledu.

Juste Debout tour 2017

Preselekce Juste Debout poprvé na Slovensku

BJ Piggo a StreetCOM se ve spolupráci s Red Bullem postarali o to, že se preselekce na Juste Debout poprvé v historii uskuteční i na Slovensku. Konkrétně se tak stane v neděli 19. února 2017 v bratislavském hudebním klubu Majestic. Těšit se můžete na battly v kategoriích Hip Hop 2×2, House Dance 2×2, Popping 2×2, Locking 2×2 a Experimental.

Stejně jako ze všech ostatních preselekcí s výjimkou Paříže, i z Bratislavy postoupí do Paříže vítězný pár v každé kategorii, resp. vítězný tanečník v kategorii Experimental. Přihlásit se do battlu můžete tady.

V porotě Juste Debout 2017 i je legendární Scoo B Doo

V porotě jako vždy usednou čtyři významné taneční osobnosti. Ty odporotují nejen světové finále v Paříži, ale také všechny preselekce. Na všech místech, tedy i v Bratislavě, s nimi proběhnou také taneční workshopy. A kdo je tedy v porotě Juste Debout 2017?

Asi největší legendou letošní poroty je Jimmy „Scoo B Doo“ Foster z USA. Je to jeden z průkopníků tanečního stylu Locking, který vytvořil taneční kroky jako Scoo B Doo, Scoo-Bot, Stop and Go, Scoo B Hop, Scoo B Kick nebo Scoo B Walk. Relativně dlouhou dobu o něm nikdo neslyšel, možná se i k vám dostaly zvěsti, že se z něj stal bezdomovec a před několika lety zemřel. Nic z toho ale není pravda, Scoo B Doo je živ a zdráv, i přes svůj vyšší věk stále pravidelně vyučuje v Las Vegas a na Juste Debout tour se už moc těší.

Dalším porotcem bude vítěz Juste Debout 2016 v kategorii House Dance, člen francouzských crews Serial Stepperz, Wanted Posse a Enfant Prodiges. V roce 1999 začínal jako b-boy, jeho specializací byl především Toprock a Footwork. Dnes už je to ale více než 10 let, kdy se díky Babsonovi a Mamsonovi přeorientoval právě na House Dance. Už víte, o kom je řeč? Druhým porotcem Juste Debout 2017 je Kapela Marna (FRA).

Hiphopovým porotcem bude Ben Wichert (GER). I on už ví, jaké je to stát se vítězem Juste Debout. Stejně jako jako mnoha dalších battlů, např. Cercle Underground, The Notorious IBE, World Dance Colloseum, atd. V Německu je známý i mezi netanečníky, a to díky úspěchu v televizní show Got To Dance. Je členem crew mezinárodního all-star seskupení Legion X.

Čtvrtou osobností, která bude rozhodovat o tom, kdo se stane vítězem Juste Debout 2017, bude korejský tanečník Boogaloo Kin, jeden z předních asijských popperů. Na kontě má např. vítězství na KOD (Keep On Dancing), do finále Freestyle Session v Japonsku se probojoval dokonce už v roce 2004. A ano, ani titul vítěze Juste Debout mu ve sbírce nechybí. Kategorii Popping ovládl v roce 2014.

Porota Juste Debout 2017

Jaký program finále Juste Debout 2017?

Absolutní finále Juste Debout 2017 proběhne v pařížské AccorHotels Areně v neděli 5. března 2017. Vstupenky můžete zakoupit už teď v sítích Fnac, Digitick, Ticketmaster nebo přímo na stránkách AccorHotels Areny.

Předcházet mu bude kvalifikace (osmifinálové battly) v sobotu 4. března 2017. Ta proběhne v pařížské Juste Debout School a právě sem se mj. probojují i vítězové preselekce z Bratislavy. Vstupenky se budou dát koupit na místě, ale pozor – jako vždy je počet návštěvníků limitován. Proto se opravdu vyplatí přijít včas.

A pokud budete začátkem března v Paříži s předstihem, určitě doporučujeme i druhou francouzskou preselekci (ta první proběhne v Toulouse). Je na programu v pátek 3. března 2017 na zatím nespecifikovaném místě v Paříži a vstup je zdarma.

Kompletní informace o Juste Debout najdete na oficiálním webu www.juste-debout.com. A takhle to vypadalo v AccorHotels Areně vypadalo loni …

Dejv

RelatedPost