Jaký byl Beat Street 09? - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Poslední květnová sobota, sportovní hala Vodová v Brně. To je už tradiční termín a místo konání akce s názvem podle kultovního filmu Beat Street. Rok 2009 nebyl výjimkou, takže se do Brna sjely taneční skupiny z celé republiky a i pár hostů ze zahraničí.

Akce jako taková je vlastně spojením dvou světů. Na jedné straně vyvrcholení Emco Dance Life Tour v podobě Mistrovství ČR hip hop formací pod CDO, na straně druhé sólové i crew battly mj. i o postup na SDK Europe. Tentokrát, díky nemožnosti battlovat ve vedlejší hale, jak tomu bylo vždy zvykem (tancovalo se na nedalekém basketbalovém hřišti), šlo opravdu o dvě oddělené soutěže, mezi kterými tanečníci přebíhali, často nestíhali nebo prostě neměli možnost battlovat, pokud zrovna tančili formaci (i když měli zaplacené startovné). Připočte-li se k tomu špatné počasí (i když později se na chvíli vyčasilo) a poměrně malý parket pro tanečníky, šlo vcelku o organizačně nepříliš dobře zajištěný battle.

[singlepic id=198 w=320 h=240 float=center]

Hip hop extraliga a II. liga (toto rozdělení je skutečně potřebné, jen má jednu malou chybu – primárně není podle výkonnosti, ale podle toho, kdo kolik chce nebo nechce platit za členství v CDO) nabídla 10-12 formací postupujících z Pardubic a Brna (Mistrovství Čech a Moravy), takže žádné velké překvapení se logicky nekonalo. V extralize se před Out Of Bounds (choreografie Style School 2009) dostali BDS Academy (choreografie Síla hudby) a tak poměr těchto dvou formací v rámci Emco Dance Life Tour 2009 skončil 2:1 pro BDS. Ani jedna z těchto pražských skupin ale nestačila na brněnský Beat Up (choreografie Untitled), která se tak stala Mistrem ČR hip hop extraligy. V závěsu za třemi nejlepšími pak zůstali B-Fresh (choreografie Můžeš, když chceš), T-Bass (choreografie Can U Feel It) a Duck Beat (choreografie I Need A Girlfriend).

Stejně tak výsledky II. ligy hlavní věkové kategorie ve většině případů korespondovaly s výsledky na Mistrovství Čech a Moravy, i v tomto případě zvítězila moravská crew. Dynamic Brno obsadil první dvě místa (choreografie Čůčos Bůčos a Listen and Move), na nejlepší českou crew Ex tedy zbylo až třetí místo (choreografie Zrcadlo). V dalším pořadí se umístili Afresh Dance Community (choreografie You Know), Out Of Bounds (béčková formace) a Zkrat (choreografie Warm Up).

[singlepic id=197 w=320 h=240 float=center]

Abych se alespoň krátce zmínil i o mladší tanečnících, II. ligu dětí i juniorů ovládl Beat Up (choreografie Sám doma a Foreste, utíkej), v prestižnější extralize zvítězili Magic Free Group (choreografie Makin´ Happy) v DVK a TŠ Hubený (choreografie Just Fun) v JVK.

Kompletní výsledky extraligy a druhé ligy hlavní věkové kategorie najdete v tomto článku.

Soutěž street dance demo měla předehru už před samotným Beat Streetem. Organizátor Fidli ji totiž propagoval jako otevřenou, nicméně cca 14 dnů před akcí přišlo rozhodnutí, že půjde o soutěž pouze pro členy CDO. Tento fakt jednoduše změnil avízovanou nejprestižnější soutěž roku jen na další přehldíku formací, byť na celorepublikové úrovni. Street dance demo ale nabídlo navzdory výše uvedenému omezení několik opravdu pěkných choreografií (některé z nich si můžete prohlédnout ve článku Beat Street: 5x street dance demo). Především vítězná trojice BDS Academy (choreografie Voda), Beat Up (choreografie Tajemství) a Dynamic (choreografie Story Of Your Body) byla opravdovou lahůdkou. Celkově bylo velmi sympatické, že na rozdíl od loňského roku většina skupin připravila pro tuto soutěž speciální choreografii a netančili svou formaci z extraligy nebo II. ligy (výjimkou byli třeba Break Beat).

Kompletní výsledky street dance demo

1. BDS Academy – Voda
2. Beat Up – Tajemství
3. Dynamic – Story Of Your Body
4. T-Bass – Escape
5. Out Of Bounds – Don´t Hate Us
6. High Edition – What Is Jazz
7. Magic Free Group – Jo no
8. A-Styl – Be Yourself
9. Break Beat – Za skleničkou
10. Duck Beat – Paint Your Life
11. Rappresent – Jen na dva dechy
12. Ex – Panenky
13. Mocný šejk – Zrcadlo
14. A-Force – Hi
15. 1LE – Pozdě jako vždycky
16. Mighty Shake – Mirror
17. Last Minute – Te Merav
18. T-Bass – Fall Out
19. Zkrat – La Defénse
20. No Feet – Nechme všechno náhodě
21. Squib – Mistake
22. Dancers For You – Diamond
23. Efekt Dance – Shocking

[singlepic id=199 w=320 h=240 float=center]

Druhá, venkovní část, Beat Streetu byla věnována battlům. V crew battlech se proti sobě postavili streetové i breakové týmy, ovšem o kompletní elitu ani v jednom případě určitě nešlo. Ta se naopak představila v poppin´ battlu – T-Boy, Angelpop ani Adam nakonec nestačili na Malýho Niggu z Last Minute. V sólech soutěžili kluci i holky, tancoval se house, hype a proběhla i tradiční disciplína King Of Beat Street. Vítězové všech battlů jsou uvedeni v následujícím přehledu.

Street dance crew: Last Minute
Break dance crew: Hollywood Stars feat. Survivals
Hip hop girls: Monic (BDS Academy)
Hip hop boys: Igor (Street Dance Academy)
Hype: Zizu + Fíla feat. Dave (Last Minute, Dancecoholics)
House dance: Míra Škvíra (High Edition)
Popping: Malej Nigga (Last Minute)
King Of Beat Street: Trisha (Beat Up)

[singlepic id=200=320 h=240 float=center]
Dejv

RelatedPost

Nejnovější články

135