Groove Days 10 - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag
Groove Days 10
Groove Days 10

Groove Days zážívá 10. jubilejní výročí a při jeho příležitosti budeš moci strávit víkend mezi legendami street dance. Mezi lektory z USA máš možnost navštívit lekce Chrise Shake Matize, jenž je označován za zakladatele New Jack Swing tance, v ČR známého jako Hype. Z New York City si to k nám namíří i všem velmi dobře známý Shannon Mabra, zakladatel House Dance Jackinu a otec House Dance scény. Z nedaleké Paříže poznáte prvního poppera Foxe, nebýt kterého by se poppin v Evropě rozvíjel mnohem pomaleji. Je to pravý O.G. evropského tancování. To zdaleka není vše, pro všechny lockery tu bude Jimmy Soul, několikanásobný výherce Juste Debout, taneční partner P-Locka.

Samozřejmě Groove Days nejsou pouze workshopy, kterých budete mít 7-9, a pokud jich zvládnete více, nikdo vám v tom nebude bránit žádnou kartou, jediné pravidlo zní chodit vždy na své lekce podle stupně pokročilosti (začátečníci, pokročilí, profi) a pokud máte čas a energii, můžete zajít na jakýkoliv jiný trénink. Večerní program na pátek i sobotu nám zajistí party a battle v podání DJ Noxe, DJ S-Feelina a Boruufa.

Celková cena s plnou penzí, ubytováním a workshopy činí 2 300,-. Doprava je pomocí smluvních dopravců a celková doba z Prahy na Groove Days je cca 90 minut. Všichni jste srdečně zváni, registrace na www.movement.cz, případné informace na 737 677 094.

Detailní info lektorů včetně videi

Chris „Shake“ Mathis (NYC) je považován za zakladatele NewJackSwing dance v ČR známého jako Hype. Tento specialista na Waving je se svými tanečními,choreografickými a tvůrčími zkušenostmi vyhledávaným tanečníkem a lektorem. Svou energií, bezprostředností, kreativitou a přístupem k tanci samotnému Shake bezpochyby rozšířil parametry tanečního umění. Je vidět v několika desítkách videoklipů, TV, filmu, vystupoval se slavnými interprety a tanečně se angažoval kromě USA v Brazilii, Japonsku, Švédsku, Německu. Chris je ztělesněním klasického showmanství a drží se svých tradic, což platí i pro jeho Urban Dance Fusion.

Shannon Mabra, známý jako Whichaway Sha, je legenda z Newyorkského DanceFusion. Byl to právě on, kdo izoloval „jacking“ a začal jej užívat jako basic v house dance a klubovém prostředí. Pro Evropu je nejznámější asi jako porotce Juste Debout 2009. Shannon ovlivnil taneční kulturu po celém světě, mezi jeho turné patří dlouhodobě Francie, Anglie, Nizozemí, Švédsko, Japonsko Malaysie, Polsko a Rusko. Tančil po boku spousty osobností, mezi nejznámější patří např. zpěvačka Stacy Latisaw, s níž se představil i ve všem známém pořadu Soul Train. Stál u vzniku celé housové scény a je považován za jednoho z otců tohoto stylu.

Fox se začal věnovat tanci již na počátku Hip Hopové éry. V 80. letech trénoval s Aktuel Force, skupinou, jež přispěla k vývoji a zviditelnění Hip Hopu nejen ve Francii, ale po celé Evropě. Na počátku 90. let Fox započal svou taneční kariéru a byl mezi prvními, kdo se se svým tanečním uměním dostali na prkna divadla. V roce 1995 se Fox dostal s crew jménem Family do historického finále BOTY a díky jeho videozáznamu se stal známým po celém světě. O rok později s Aktuel Force ovládl divadla a procestoval celý svět s projektem „Évolution“ a „Pyramide“. Zároveň Fox točil videoklipy pro MC Solaara, francouzského rapera Rohhf a Paula Johnsona. Na počátku 21. století Fox shromáždil ostatní příznivce Popu a vytvořil takzvanou Asociaci Mad in Pop. Tehdy se rozvíjel jak po choreografické tak po lektorské stránce a jakožto jeden z těch, co stáli u zrodu Hip Hopu ve Francii, šířil tuto kulturu. Od té doby je Fox pravidelně žádaný po celém světě, ať už jako porotce či umělec. Navzdory rychlému vzestupu jeho kariéry Fox zůstal věrný parties, battlům a ostatním milovníkům Hip Hopu. Jistě jej znáte i z finálového poppin battlu Juste Debout 2004.

Jimmy Soul tančí lockin od roku 2000. Začal se skupinou Boogie lockers, crew založenou Juniorem Almeidou, kde potkal i P-Locka. Poté, co spolu tanečně vyrůstali, vyhráli spoustu battlů včetně samotného Juste Debout (2x). V roce 2006 spolu založili crew Les virtuoses de L’instant, mezi členy patří Jimmy, P.Lock, Skalup, Luckylocker, Charlie, Oskara aka Suprem, Hakim aka „the Dude“. Společně vytvořili show s názvem Keep It Funky. Lockin pro něj není pouze tanec, ale životní styl. „My name is Jimmy Soul and I’m locking!! If you wanna know more come over and let’s get down.“

Groove Days 10
Groove Days 10

Podobné články

Nejnovější články

46