Akce, na kterou se těší všichni tanečníci. Groove Days jsou zpět!

Groove Days, již tradiční prodloužený víkend plný tance, se po odmlce vrací. Těšit se můžete na taneční workshopy, battle, diskuzi, barbecue, a to za přítomnosti legendárních zahraničních lektorů.

Hlavní myšlenka Groove Days byla uspořádat akci, která spojí workshopy, battle, party, diskuze a volný čas s legendárními tanečníky za co nejnižší částku, aby tak byla přístupná pro každého. Groove Days má za sebou již 16 pokračování, na kterých se jakožto lektoři podíleli tanečníci jako Shannon Mabra, Chriss Shake Mathis, Karl Kane Wung, Fox, Jeremy, Jimmy Soul, Willow, Ricky Soul, Aus Ninja, Sandrine, Shynis, Rudolf a další.

Tito lektoři jsou zakladatelé či přinejmenším respektovaní tanečníci ve svém stylu. Workshopy se orientují spíše na rozšířené kombinace základů u Hip Hopu, House Dance, Poppinu, Lockinu, Dancehallu a Waackingu. Počet návštěvníků Groove Days se pohybuje mezi 60-80 tanečníky, je tedy dostatečný prostor i pro otázky a lektor má čas zaměřit se také na individuality.

S tím se pojí i trávení volného času na Groove Days – společné večeře, parties, diskuze. Vude má tanečník možnost potkat svého lekora a navázat s ním tak více než jen „workshopový“ kontakt. Důležitou součástí Groove Days jsou dvě parties, na kterých naši DJ’s většinou z vinylu hrají do brzkých ranních hodin.

Kdo bude učit na 17. vydání Groove Days?

Stephen Ledgen Mcintosh (Jamajka)

Narodil se na Jamajce, už od mládí se pohyboval mezi taneční kulturou a vyhledával své publikum. V roce 2002 se přestěhoval do USA a začal studovat tanec. Od té doby cestuje po celém světě a vyučuje jeho jedinečný styl. Spolupracuje s tanečnicí Laure Courtellemont. Jeho choreografie je možné vidět na mnoha festivalech i filmovém a hudebním průmyslu. Například klip Busta Rhymes ft Niky Minaj & Pharell – Twerk It Remix.

Shannon Whichaway Mabra (USA)

Všestranný tanečník zaměřující se především na House Dance, Hip Hop a Rockin, jenž je také zakladatelem House Dance Jackinu, je věrným lektorem Groove Days. Jeho zkušenosti mluví za vše – např. účast v pořadu Soul Train, spolupráce s Run Dmc, Toni Braxton a dalšími, účinkování v tanečních pořadech a dokumentech, nespočet showcases. Jeho lekce by měl navštívit každý housový a hiphopový tanečník.

Chris „Shake“ Mathis (NYC)

Shake je považován za zakladatele NewJackSwing dance, v ČR známého jako Hype. Specialista také na Waving je se svými tanečními,choreografickými a tvůrčími zkušenostmi vyhledávaným tanečníkem a lektorem. Je vidět v několika desítkách videoklipů, TV, filmu, vystupoval se slavnými interprety a tanečně se angažoval kromě USA také v Brazilii, Japonsku, Švédsku, Německu.

Karl Kane Wung (FRA)

Jeden z první generace tanečníků v Evropě. Svou taneční kariéru započal v roce 1983-84, v 90. letech se se svou crew specializoval na Hype. Během své taneční dráhy učil a vystupoval doslova po celém světě (např. tour po Asii zvaná „Men at work“ společně se Stormem). Dnes je Karl, mimo jiné spoluzakladatelem The Soul Searchers crew, zkušený lektor ovládající všechny styly na nejvyšším levelu. Učí především House, HipHop, Poppin a Dancehall.

Groove Days
Groove Days
Groove Days
Groove Days

Nejnovější články

252