15 věcí, které nejlepší tanečníci dělají jinak než vy - HIPHOPDANCE.CZ | Street Dance Mag

Rádi se díváte na výborné tanečníky? Máte své taneční vzory? Kdo by neměl, ale už jste se někdy zamysleli nad tím, proč právě oni jsou tak dobří?

Nabízíme vám přehled 15 věcí, které dělají ti nejlepší tanečníci. Pokud byste se rádi dostali mezi ně, měli byste je začít dělat taky …

1. Dobří tanečníci nikdy nehledají výmluvy, proč nejít na trénink. Neexistuje totiž žádný jiný způsob, jak se v tancování zlepšit, než že budete opravdu poctivě trénovat.

2. Dobří tanečníci berou vážně jakoukoliv hudbu, která na tréninku hraje. Pokud netancujete na 100% jen kvůli tomu, že se vám zrovna hrající song nelíbí, nikdy nebudete připraveni vyhrát battle na hudbu, kterou vám dj pustí.

3. Dobří tanečníci se pravidelně natáčejí na video a následně záběry analyzují. Možná vám video bude ze začátku nepříjemné, ale zvyknete si na něj a uvidíte, že bude velkým přínosem.

4. Dobří tanečníci mají svoje „haters“. Všeobecně platí, že čím jste v něčem lepší, tím více nepřejícných lidí se kolem vyrojí. Bohužel to tak je, tak se to snažte brát pozitivně. Člověk, kterého mají všichni rádi, bude totiž pravděpodobně velmi nezajímavý.

5. Dobří tanečníci se neustále snaží dělat nové věci, vymýšlet nové pohyby a kombinace. Pokud budete pouze čekat na to, co vás naučí váš trenér, nikdy nebudete lepší než on.

6. Dobří tanečníci se nevzdávají. Když jim jakýkoliv pohyb nejde, nebojí se zeptat trenéra, nebojí se jej zkoušet pořád dokola. Překonávat sám sebe je někdy velmi těžké, ale ke zlepšování se nezbytné.

7. Dobří tanečníci neustále pracují na zlepšení své kondice. Je přece škoda prohrát v semifinálovém nebo finálovém battlu jen proto, že už to fyzicky nezvládáte.

8. Dobří tanečníci rozvíjejí svou fantazii. Kdykoliv slyší nějakou hudbu, představují si, co všechno by se na ni dalo zatancovat. Zkuste to taky.

9. Dobří tanečníci trénují vyšší level, než který aktuálně mají. Možná se budete cítit dobře na lekci, na které vám všechno půjde. Ale co vám to dá?

10. Dobří tanečníci mají svůj jedinečný styl. Berte si inspiraci, ale nesnažte se nikoho kopírovat. Vždy totiž pak zůstanete jen ve stínu toho, koho kopírujete.

11. Dobří tanečníci své schopnosti pravidelně testují. Je třeba účastnit se battlů, abyste si mohli své nově nabité schopnosti vyzkoušet v praxi.

12. Dobří tanečníci nemají negativní myšlenky. I když jim něco nejde nebo na battlu zrovna neuspějí, překonají to a jdou dál. Stiskněte v sobě pomyslné tlačítko „ignorovat“, negativní myšlenky jen zbytečně ubírají energii.

13. Dobří tanečníci chtějí zpětnou vazbu. Ptají se svých trenérů, porotců na battlech, ale také přátel a jiných tanečníků. Čím více názorů na své tancování budete mít, tím lépe pro vás.

14. Dobří tanečníci mají přátele, kteří je v tanci podporují. Obklopte se lidmi, kterým se tanec líbí a kteří chápou, že trénink zabere čas, který třeba nemůžete trávit s nimi.

15. Dobří tanečníci poslouchají své tělo, své bolesti. Svět je plný nadějných tanečníků, kteří ignorovali signály svého těla a kvůli tomu dnes již pořádně tancovat nemohou. Zdraví je to nejdůležitější, takže pokud se zdravotně necítíte úplně fit, začněte se vždy včas léčit.

Swagger Crew

Nejnovější články

239